Za trochu srandy šla bych světa kraj. Šla s hlavou děravou a šlápla bych na kosa. Šla v lednu a teklo by mi z nosa. Nebo tak něco.

...den prvomájový

23. července 2010 v 23:19 | Š-kíps |  Část první - Nulová inteligence
1. května 2009 v 23:20

Byl pozdní večer - první máj -
večerní máj - byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.
O lásce šeptal tichý mech;
květoucí strom lhal lásky žel,
svou lásku slavík růži pěl,
růžinu jevil vonný vzdech.
Jezero hladké v křovích stinných
zvučelo temně tajný bol,
břeh je objímal kol a kol;
a slunce jasná světů jiných
bloudila blankytnými pásky,
planoucí tam co slzy lásky.(K.H.Mácha)

Dívka si zamilovala tuto báseň. Nemohla se jí nabažit. Až potom, když odbila devátá hodina dopoledne, konečně vstala z postele. Ach, jak krásný je tento den. Stvořený pro tu májovou romanci…Kterého je dnes? Dívka si zase nemohla vybavit. "Hmm…co je po třicátém dubnu? Aha…třicátého prvního dubna...ach jo." posmutněle řekla. Ale toto datum ne a ne najít v kalendáři. Špatný kalendář! A tak se vypravila koupit jiný. Oblékla se a vyrazila do papírnictví.
Došla ke dveřím, lomcovala s nimi, ale neotevřely se. Divné. Pomyslela si: To už odbilo dvanáct? Takže dnes v sobotu už šli všichni domů?
Ale na kostele bylo teprve deset…Něco tu nehraje…ani ta kapela ve zkušebně opodál. Sedla si na schody obchodu a probírala poslední dny…A přemýšlela nahlas: "Takže…včera byl čtvrtek…a dneska je sobota…tak proč…" … Ne, nedošlo jí to. Je tak hloupá.
"Já chci do obchodu!!" řvala do dveří. Nutně potřebovala ten kalendář…nebo transplantaci mozku. Kopla do těch dveří...A najednou byla podlaha pokryta střepy…a náhle začal ten zvuk…zvuk…nebo spíš řvaní alarmu, bezpečnostního zařízení co zde mají. Hledání zločince vystřídalo zatýkaní. Dívka musela vrátit ten kalendář, který držela, na původní místo v regálu. A už ji vedli. Z obchodu do policejního auta. Dívka byla zmatená. Netušila co provedla. Policie ji dovedla ke kriminalistům. Výslech byl dlouhý. Hlavní detektiv hltal už desátou koblihu…a pak ji zavřeli...Pořád nevěděla čím se provinila. Až potom, co ji to vysvětlili vězňové ve vedlejších celách.
Dívka rozhořčena nespravedlností začala přemýšlet, jak se odtud dostat. Napadlo ji, že by se mohla podle nějakého plánu dostat ven…podle nějakého nakresleného…třeba na zádech…No ano! Je úplně tupá, ale na Prison Break se ráda koukala…ale zvláštní…nemohla se kouknout na ta svá… "Ach, taková smůla…proč ten plánek musí být na zádech…to už by bylo lepší v žaludku.." Ale pak ji napadlo, že kdyby ji donesli zrcadlo…
Za chvilku ho přivezli a dali před celu. Čekala až všichni usnou. A pak si vyhrnula tričko… "Sakra!" zvolala tiše. Kromě pár bebínek a modřin tam nic nebylo. Žádná tetovačka. Jen ta ze žvýkačky.
Potom ji napadlo vytvořit z těch fleků a flíčku, bebínek a pupínku obrazec. Proto je spojila přímkami a vzešel z toho plánek podzemí. Alespoň si to myslela…
A začala dlabat…dlabala a dlabala…až se podle plánu vydlabala ven. Ale nebyla venku. Byla v nějaké místnosti, kde byly židle jedna vedle druhé a naproti jen jedna židle…spíš křeslo. A vedle něj kbelík a houbička… "A sakra." řekla, aniž by věděla, kde vlastně je. Měla ten plánek zrcadlově…ale co naplat. Pak přišla k nějakému přístroji. A hele páka! A tak se do ní opřela. Najednou žárovka zablikala. "Hmm…takže tento přístroj koriguje elektřinu.." řekla si dívka a odešla venkovními dveřmi a šla klidně domů.
Šla parkem, pod rozkvetlými třešněmi a vedle zamilovaných lidí…Až teď…až teď jí to došlo…proto v kalendáři nebylo 31.4., proto bylo zavřeno v obchodě, proto není po čtvrtku sobota…proto všechno tady kolem…
Ach né!! A na prvního máje byla domluvená s jedním hochem…Ten jí jistě neuvěří, že nemohla přijít kvůli tomu, že byla na policii a později ve vězení…

A myslíte, že to tak policie nechá?? Že nechá zloděje na svobodě???.........Ano, máte pravdu!
Dívka se vrátila šťastně domů a policii nezajímala víc než ty koblihy v pekárně...Takže zase unikla o vlásek zákonu...

Tato povídka je založena na faktech, hlavně na těch vymyšlených.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cutyma cutyma | Web | 23. července 2010 v 23:34 | Reagovat

hej to je dobrý.. :) se povedlo.. PB je můj oblíbený seriál.. škoda, že už ho mám dokoukaný..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama