Za trochu srandy šla bych světa kraj. Šla s hlavou děravou a šlápla bych na kosa. Šla v lednu a teklo by mi z nosa. Nebo tak něco.

...den smůly, pátek třináctého

23. července 2010 v 23:00 | Š-kíps |  Část první - Nulová inteligence
13. února 2009 v 20:36

Už je světlo. Dívka celá rozespalá se obrátí na druhý bok domnívajíc, že jsou tři ráno a že je ještě spousta času do ranního vstávání. Nepřišlo jí vůbec divné, že již venku skřehotají ptáci a vykukuje slunce. Nic ji nepřijde divné...Bůh ji sice neobdařil chytrostí a krásou, ale drží nad ní ochranou moc...no a tak vedl její ruku, aby se podívala na mobil kolik je hodin. Už je třičtvtě na sedm! Zachránil ji. Díky němu nezaspí! Dívka se nemohla vymotat z peřiny. Nakonec se jí to podařilo a jako dobře vychovaná si začla skládat svou přikrývku...ovšem...ale z neznámého důvodu to nešlo. Pořád hladela roh, ale jako kdyby tady žádný nebyl! No ovšem! Dívka zapomněla, že si minulý týden pořídila kulatou peřinu! Potom konečně opustila ložnici a zanedlouho taky dům.
Prozpěvovala si, točila se kolem pouličních lamp a tancovala...jako v tom muzikálu. Potom začla přemýšlet...PŘEMÝŠLET!!! Dokonce i Bůh se začal radovat...Přemýšlela nad tím, co ji dnes ve škole čeká...U všech plantážníků! Mají tělesnou výchovu a ona zapomněla cvičební úbor. Úprkem se vracela domů. Nejdřív nemohla otevřit vstupní dveře. Pak je nemohla zavřít. Dále nemohla otevřit dveře do bytu a pak je taky nemohla zavřít..dítko Štěstěny? Ne! Dítko soudní znalkyně!
Kde to jen dala? Nemůže si vzpomenout. Ta hlava děravá! Možná byla v noci náměsíčná a tu tašku spláchla do záchoda nebo ji dala do trouby...Jen tak pro zajímavost se teda zašla kouknout, zda-li není v troubě. Smála se už předem. Ale počkat! Vždyť tam nějaká taška je! To je její tělocvik!!! Šťastná jak tasemnice v pr.... pospíchala na autobus. Ale stihne ho? Počká na ni pan autobusák?

Chcete vědět jak to dopadne? Tak čtěte!!!

Dívka neviděla žádný autobus, žádné auto a žádné lidi...město bylo prázdné a opuštěné jak po zkáze světa...divné...možná zde proběhla "Válka světů"...ale to by bylo ještě divnější. Byla tma. Tma černá jako uhel, jako někde uprostřed lesa. Dívka se bála...Slyšela nějaké zvuky, ale jako kdyby chyběl obraz. No jo! Děvče jedno nešťastné! Je tak hloupá! Tu čepici si moc narazila na hlavu!
Najednou se všechno vyjasnilo. Viděla úplně všechno...bohužel i ujíždějící autobus. Přidala do kroku. A ejhle! Autobus stihla! Cesta uběhla docela rychle. Zdálo se skoro, že cesta od šatny ke třídě byla delší.

Sedm hodin ve škole...jak úmorné. Na oběd měly být nějaké buchty. Ale ty jistě nezbyly tak si to dívka vykračovala dál, směr autobusová zastávka. Zahlédla tam dva studenty z vedlejší třídy. Už už jim chtěla říct ahoj, ale byla zbabělejší než kdy jindy (Nebo ji bolelo v krku? Neřekla bych...). Zahlédla, že jeden z nich má něco v ruce. Nejspíš nějaký svitek, ale vypadalo to jako kytka zabalená do papíru. Dívku napadlo, že to nějak souvisí s tím svátkem...konečně ji to docházelo. Je tak hloupá a naivní - a to není novinka. Ten svátek!! Svátek všech hloupých a naivních...no! To aby si koupila dárek...Ale co když ten chlapec na ni myslel a koupil ji dárek dřív...tak to by pak nemělo smysl si něco kupovat sama, když ji to koupil tady ten hoch...dala si facku...proč by na ni někdo myslel??

Vystoupila z autobusu a šla domů. Sníh ji padal do obličeje, ať šla jakýmkoli směrem. Prostě smůla. Když šla po chodníku a ač byl posypaný, tak stoupla na místo kde nebyl a uklouzla a spadla. Prostě smůla. Když se potom doma chtěla napít, před jejími zraky její bratr dopil její zbytek coly. Prostě smůla...ach, ten pátek třináctého ...

Tato povídka je pravdivá asi jako leták z TESCA...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama